Kategorie
Nowości

Deszczowo – majowo

Pogoda nas nie rozpieszcza. Ale co tam, że leje i wieje. Dwa dni w górach dobrze nam zrobiły. Nawet tym, którzy marudzili na podejściach. Dziękujemy naszemu wolontariuszowi Radkowi, Ewie i wszystkim którzy Dali Radę. Do zobaczenia na szlaku ( oby w lepszą pogodę).

Na wycieczkę mogliśmy się wybrać dzięki wsparciu fundacji milimali. Dziękujemy!

Kategorie
Nowości

Nowe logo

Mamy nowe logo (-;

Kategorie
Nowości

List z daleka

Pamiętacie jak jeszcze niedawno wysłaliśmy kartki świąteczne? Na jedną z nich dostaliśmy odpowiedź. Napisaliśmy kartkę z życzeniami dla Ojca Świętego Franciszka i otrzymaliśmy list z błogosławieństwem dla naszych wychowanków i pracowników!

Kategorie
Nowości

Wesołych Świąt!

Wszystkim wychowankom, pracownikom i przyjaciołom naszych Domów życzymy spokojnych, dobrych i przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych. ( I dziękujemy za wspaniale udekorowane pierniczki).

Kategorie
Nowości

Urodzinowo

Dwanaście lat temu zaczęło się u nas coś dobrego i ważnego. Z dużej placówki na Kruczkowskiego, gdzie wszystkie dzieci mieszkały w jednym dużym budynku, pierwsza grupa przeniosła się do nowego mieszkania na ulicy Ratuszowej. Ciągle była to placówka, ale od tamtej pory staraliśmy się, żeby stworzyć warunki w maksymalny sposób zbliżone do domowych. Wspólnie gotujemy, sprzątamy, sprzeczamy się i godzimy. Tak jak w rodzinie.

Od tego czasu już wszystkie grupy poszły na swoje. Ale jesteśmy dumni z naszego pierwszego mieszkania. Z wychowawców, którzy w większości pracują w tym samym składzie i tworzą coś więcej niż placówkę. Dom.

Wszystkiego najlepszego dla Ratuszowej z okazji dwunastej rocznicy urodzin!

Kategorie
Nowości

Żegnamy zimę w górach

Koniec zimy, śnieg topnieje na stokach, a u nas dzieją się rzeczy fantastyczne. Dzięki przyjaciołom z Fundacji milimali czekały nas kolejne (nie ostatnie) przyjemności. Otwarto stoki – nareszcie – i mogliśmy korzystać z ostatnich chwil zimy. Na filmiku widać jak na nartach zjeżdżała Justynka, która chociaż jest osobą niewidomą potrafi dawać sobie radę. Jak widać najważniejsza jest siła marzeń i odwaga, a rzeczy niemożliwe są możliwe. Dziękujemy też Animal Word z Zabrza za zaproszenie.

Milimali d z i ę k u j e m y jesteście super!

Kategorie
Nowości

Przygotowania

Już zaczynamy robić kartki świąteczne dla Was. Zające czy pisanki? Co dla kogo prześlemy?

Kategorie
Nowości

Kraina Czarów

Dzięki wsparciu naszych przyjaciół z Fundacji milimali mogliśmy odwiedzić w Krakowie magicznie oświetlony świat Alicji w Krainie Czarów. Wycieczka bardzo się podobała i już szykujemy się na kolejne. Dziękujemy!

Kategorie
Nowości

Tłusty czwartek

Pączki, albo jak to się o nas godo kreple, znikają ze stołu, a tymczasem dostajemy z domków kolejne zdjęcia pączków i chrustów. Smacznego! Raz w roku można się poobjadać. Część robiliśmy sami ( jak widać), za część dziękujemy Cukierni Ptyś z Bytomia.

Kategorie
Nowości

Dzień Babci

Dziś dzień babci. Z tej okazji najlepsze życzenia dla naszych babć, tych prawdziwych, które mimo że dzieci są w placówce to ciągle je wspierają i dla tych przyszywanych. Nasze dzieciak były dziś z wizytą w Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Zabrzu. Na skutek pandemii, mogliśmy tylko przekazać prezenty i życzenia. Ale pamiętamy i jesteśmy sercem ze wszystkimi babciami i dziadkami!